Czipowanie psów i walka z pseudohodowlami

Czipowanie psów i walka z pseudohodowlami źródło zdjęcia: Image by Alexas_Fotos from Pixabay

Piątka dla zwierząt to najnowszy projekt Prawa i Sprawiedliwości, który ma na celu ochronę zwierząt. „Rzeczpospolita” informuje, że pomysłów jest znacznie więcej.

 

Piątka dla zwierząt to pakiet zmian w prawie zaproponowany przez partię rządzącą. W projekcie znalazł się m.in. zakaz hodowli zwierząt futerkowych i ograniczenie oboju rytualnego tylko na potrzeby krajowych związków wyznaniowych. Mają też powstać bezpieczne schroniska, a psy miałyby być spuszczone z łańcuchów. 

Projekt zakłada bowiem zakaz hodowli zwierząt na futra i wykorzystywania ich w celach rozrywkowych, ograniczenie uboju bez ogłuszenia do potrzeb lokalnych związków religijnych, zwiększenie kompetencji organizacji pozarządowych, częstsze kontrole schronisk i koniec z trzymaniem psów na krótkich łańcuchach.

Na tym jednak nie skończy się walka o prawa zwierząt. Jak nieoficjalnie dowiaduje się „Rzeczpospolita”, PiS myśli o przepisach mających ograniczyć tzw. pseudohodowle czy wprowadzających powszechny obowiązek czipowania psów w Polsce. Takie pomysły miałyby się znaleźć w kolejnym projekcie, który pojawi się w najbliższych miesiącach.

Źródło: RadioZET.pl/”Rzeczpospolita”

Komentarze    Brak komentarzy