Czekacie na paczkę z Chin? Może być problem z paczkami na święta

Czekacie na paczkę z Chin? Może być problem z paczkami na święta źródło zdjęcia: Image by Alexander Kliem from Pixabay

Od początku listopada z Chin płynęły niepokojące informacje o braku odpowiedniej liczby kontenerów do transportowania ładunków m.in. do Europy. Przyszedł grudzień i sytuacja jest na tyle poważna, że może wpłynąć na opóźnienia w dostawach przesyłek z Azji – obawia się branża logistyczna.

Niedobór kontenerów stał się dla niej źródłem frustracji. Ze względu na brak równowagi w handlu między Chinami a Europą, duża liczba kontenerów utknęła w europejskich portach i terminalach. Z tym problemem, który może potrwać aż do przyszłego roku, borykają się zarówno kolejowi, jak i oceaniczni przewoźnicy – donosiły niedawno branżowe media.

Problemy mogą przedłużyć się do marca 2021 roku

Mamy do czynienia z nierównomiernym rozłożeniem wielkości przewozów w transporcie intermodalnym (czyli takim, w którym do przewozu ładunków używa się różnych rodzajów transportu – red.) – informowała też pod koniec listopada „Rzeczpospolita”.

– Taką sytuację obserwuje się zarówno w transporcie morskim, jak i kolejowym, na trasach Nowego Jedwabnego Szlaku. Komunikaty płynące ze strony chińskiej informują, iż może to potrwać aż do początku marca 2021 roku – mówiła, cytowana przez dziennik, Katarzyna Kwasiborska, dyrektor ds. operacyjnych Loconi Intermodal.

Źródło: spider’sweb

Szukasz najtańszej przesyłki? Zamów kuriera za naszym pośrednictwem, a zaskoczą Cię korzystne ceny.

 

 

EPAKA GOŁDAP

575 337 607

ul. Plac Zwycięstwa 16 (Sklep Papiernia)

Godz. otwarcia: 

(Pn – pt) 9:00 – 18:00

Komentarze    Brak komentarzy