OGŁOSZENIA

Co z tegorocznym sezonem grzewczym? Będzie zimno nie tylko na zewnątrz ale i w domach?

Za oknem pogoda diametralnie się zmieniła, noce oraz dni są znacznie chłodniejsze. Wielkimi krokami zbliża się sezon grzewczy, który w tym roku stoi pod ogromnym znakiem zapytania i budzi wiele obaw… 

Jednym z dostawców ciepła na terenie naszego miasta jest  Zakład Budowlany Stanisław Andrysiewicz. Firma posiada koncesję na wytwarzanie ciepła, przesyłanie i dystrybucję ciepła, dystrybucję paliwa gazowego oraz na regazyfikację skroplonego gazu cieplnego.

Jednym słowem odpowiada za to, aby w naszych domach w sezonie jesienno-zimowym było ciepło. Zapowiada się, że w tym roku ciepłe grzejniki w niektórych domach mogą być jedynie marzeniem. 

Jak oświadcza właściciel firmy, w ubiegłym roku ( 2021 ) firma zanotowała stratę w wysokości 4,623.554,68 zł z tytułu sprzedaży ciepła, natomiast w pierwszym półroczu 2022 straty te wynosiły blisko 2.196.342.27 zł. 

P. Andrysiewicz wystosował pismo do Dyrektora Urzędu Regulacji Energetyki Jacka Loreta z prośbą o pomoc w ustaleniu stabilnej ceny i warunków dostaw paliwa gazowego, a także ustalenia nowej taryfy w oparciu o rzeczywiste koszty LNG na rynku.

Do dnia dzisiejszego nie otrzymał jednak deklaracji pomocy w zapewnieniu bezpieczeństwa dostawy ciepła wobec tego poinformował: 

” … nie jesteśmy w stanie dłużej ponosić strat, ani tym samym przedpłacać dostaw LNG do systemu…[] Do dnia dzisiejszego nie uzyskaliśmy stabilnej ceny paliwa, ani zmiany taryfy dla ciepła, co może skutkować brakiem możliwości dalszego funkcjonowania już w miesiącu wrześniu br.”

 

Beauty Space
Sauna
Proniek
Eko-pal
PK Serwis 2023
Rol-Masz