OGŁOSZENIA

Co nowego w Bibliotece?

Biblioteka ogłasza II Edycję konkursu

Zgłoś swój projekt inicjatywy kulturalno-edukacyjnej i zdobądź środki na jego realizację!

Biblioteka Publiczna w Gołdapi rozstrzygnęła pierwszy nabór wniosków na inicjatywy oddolne. Pozostały środki na realizację kolejnych projektów. W związku z tym serdecznie zapraszamy organizacje, stowarzyszenia działające lokalnie oraz osoby prywatne zamieszkujące na terenie gminy, do udziału w II edycji konkursu na inicjatywy oddolne, w ramach działań „SPOTKAJmy się w Bibliotece”, będących częścią programu BLISKO Narodowego Centrum Kultury, realizowanego z Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0.

W konkursie można zgłaszać projekty z obszaru: działań z promocji czytelnictwa oraz kultury. Inicjatywy, które mogą zaangażować: seniorów, rodziców i opiekunów oraz dzieci i młodzież. Mogą być realizowane w postaci warsztatów, zajęć, spotkań, wystaw, imprez, konkursów itp.

Przed zgłoszeniem swojego projektu należy zapoznać się z Regulaminem Konkursu oraz Wykazem kosztów kwalifikowanych stanowiącym Załącznik nr 4 do Regulaminu II Edycji Konkursu na realizację inicjatywy kulturalno-edukacyjnej w ramach projektu BLISKO – SPOTKAJmy się w bibliotece (załącznik nr 1 Regulaminu Konkursu w ramach kierunku interwencji 4.1 BLISKO).

Pozostała kwota dofinansowania na wszystkie wygrane inicjatywy to 8246,00 zł.

Wnioski należy składać w nieprzekraczalnym terminie do 31.03.2023 r.

Szczegółowe informacje znajdują się w Regulaminie Konkursu.

W przypadku pytań zapraszamy również do kontaktu mailowego: wypdladzieci@bpgoldap.pl bądź gromadzenie@bpgoldap.pl.

Refleksje Wielkopostne w bibliotece

Trwa okres wielkopostny. Z tej okazji Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na kolejny wieczór muzyczny z zespołem Sursum Corda, działającym przy Parafii Narodzenia NMP w Żabinie.
 
Spotkanie odbędzie się w środę 29 marca o godz. 17:30 w sali nr 66 (II piętro).

 

 

Światowy Dzień Poezji

 

Światowy Dzień Poezji to święto obchodzone 21 marca, ustanowione przez UNESCO w 1999r.

Celem tego dnia jest promocja pisania, czytania, publikowania i nauczania poezji na całym świecie.

Z tej okazji Filię w Grabowie odwiedzili uczniowie klasy drugiej z miejscowej szkoły podstawowej wraz z wychowawczynią.

Dzieci poznały historie powstania tego święta, odczytały wiersze Jana Brzechwy, Juliana Tuwima, Marii Konopnickiej i innych poetów.

 

Wiosenne nowości

Drodzy czytelnicy, na nową porę roku mamy nowe książki!
 
Na półki wypożyczalni dla dorosłych właśnie trafiło 67 nowych tytułów.
 
Wśród nich znajdziecie kilka powieści, biografii, książki z dziedziny medycyny i historii oraz reportaże. Szczególnie polecamy książki o Mikołaju Koperniku. Zapraszamy do wypożyczania.
 

Przypominamy o możliwości składania zamówień czytelniczych poprzez naszą stronę. W miarę możliwości finansowych, postaramy się dokonać zakupu.

Aby zamówić książkę, której nie ma w naszych zbiorach należy wejść w zakładkę Katalog i bazy następnie wybrać  zakładkę Zgłoś swoją propozycję uzupełnienia zbiorów.

 
Ubezpieczenia
Rol-Masz
Rostek, Rawinis
PK Serwis 2023
Proniek
Beauty Space
Eko-pal
Sauna