OGŁOSZENIA

Ciekawość, radość, głód wiedzy.. Uczniowie z wizytą w gołdapskiej komendzie

W tym tygodniu gołdapscy policjanci mieli okazję wizytować u siebie wyjątkowych gości – drugoklasistów ze Szkoły Podstawowej nr 5.

Uczniowie mieli doskonałą okazję, aby poznać pracę mundurowych i z bliska zobaczyć ich codzienne służbowe obowiązki. Dodatkowo dzieci zwiedziły stanowisko kierowania gdzie obowiązki wykonuje oficer dyżurny.

W miniony wtorek policjanci gołdapskiej komendy gościli w swoich progach dzieci z jednej ze szkół podstawowych. Spotkania mundurowych z dziećmi są częścią programu profilaktycznego pod nazwą „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”.

Celem takich wizyt jest zapoznanie naszych milusińskich z pracą policjanta oraz omówienie podstawowych zasad bezpieczeństwa. Specjalistka do spraw nieletnich Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oprowadziła dzieci po budynku jednostki. Goście zawitali do gabinetu komendanta następnie trafiły na salę odpraw służbowych oraz na stanowisko kierowania oficera dyżurnego.

Uczniowie drugiej klasy z ciekawością przyglądały się policyjnemu wyposażeniu oraz sprzętu wykorzystywanemu w codziennej służbie przez mundurowych.

Policjantka zaprezentowała uczniom metodę pobierania śladów daktyloskopijnych oraz przeprowadziła z nimi ciekawe gry i zabawy mające przybliżyć im podstawowe zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym.

Aby nasi najmłodsi mieszkańcy byli bardziej widoczni na drogach, otrzymali elementy odblaskowe oraz książeczki z opowiadaniami o niefrasobliwej Poli, która edukuje najmłodszych i pokazuje jak uniknąć zagrożeń w niebezpiecznym świecie. Wśród grupy uczniów znajdowały się dzieci z Ukrainy, które otrzymały książeczki w swoim ojczystym języku.

Uśmiechy i okazywana radość dzieci podczas tej praktycznej wycieczki zorganizowanej w budynku komendy, były dowodem na to, że lekcja była ciekawym doświadczeniem i pozostanie na długo w ich pamięci.

Beauty Space
Proniek
Sauna
Eko-pal
Rol-Masz
PK Serwis 2023