OGŁOSZENIA

Chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy paliwa

Zdjęcie

Niewątpliwie najpopularniejszym sposobem czyszczenia wtryskiwaczy paliwa jest stosowanie środków chemicznych. Jednym z absolutnie najbardziej popularnych środków jest TEC-2000. 

Na czym polega chemiczne czyszczenie wtryskiwaczy benzyny?

Środki chemiczne stosowane do wtryskiwaczy benzyny w znaczący sposób poprawiają sprawność dozowania paliwa. Regularne używanie tego typu preparatów (choć najczęściej jest około kilku razy w roku) pozwala znacznie zminimalizować ryzyko zbierania się wilgocie wokół spryskiwaczy. To z kolei pomaga także zachować czystość w cylindrach. Efekt? Wtryskiwacze działają cały czas sprawnie, nie blokują się, a ty nie jesteś skazany na kolejną (kosztowną) wizytę u mechanika. Dodatkowym plusem produktów takich jak TEC-2000 jest edukacja zużycia cylindrów oraz zniwelowanie problemu zbierania się osadów w katalizatorze. Jeśli będziesz odpowiednio regularnie stosował takie środki, ni pojawi się również problem bardzo nieprzyjemnego zapachu pochodzącego z osadów zbierających się w katalizatorze. Co ważne, np. TEC-2000 można stosować przy układach zasilanych przez gaźnik.

Jak działa TEC-2000?

Wielu kierowców niestety lekceważy problem regularnej pielęgnacji wtryskiwaczy. Niestety skutkuje to czasem poważnymi problemami z wtryskiem paliwa, które z kolei prowadzić mogą do poważnych awarii uniemożliwiających jazdą. Z tego też powodu zaleca się stosowanie produktów chemicznych, które przeciwdziałają osadzaniu się zanieczyszczeń, które mogą prowadzić do zablokowania wtryskiwaczy. Zdecydowanie tańszą opcją jest stosowanie tego typu produktu niż późniejsza wizyta o mechanika i usuwanie problemu z jego pomocą. Warto podkreślić, że produkty takie jak TEC-2000 są bardzo wydajne, nie trzeba ich stosować wyjątkowo często. Wystarczy, że kilka razy w roku dokonasz takiego prostego zabiegu.

TEC-2000 to wieloskładnikowy i wielofunkcyjny preparat, który przeznaczony jest przede wszystkim do czyszczenia wtryskiwaczy w silnikach benzynowych. Preparat ten cieszy się bardzo dużą popularnością i uznawany jest za jedno z najlepszych, najskuteczniejszych i najbardziej opłacalnych środków do samochodów na benzynę. Ogromną zaletą tego typu produktów jest to, że nie prowadzą one do uszkodzenia w układzie wydechowym, który posiada katalityczny dopalacz spalin.

Zalety stosowania TEC-2000 i podobnych mu produktów to:

  • zachowanie w czystości wtryskiwaczy, 

  • utrzymanie prawidłowego strumienia rozpylanego paliwa, 

  • maksymalizacja wydajności paliwa, 

  • poprawa zimnego i gorącego rozruchu silnika, 

  • edukacji emisji spalin,

  • edukacja osadów w górnej części cylindra, 

  • czystość PCV i zaworu EGR. 

Jak stosować TEC-2000?

TEC-2000 stosować warto zawsze, gdy podejrzewasz zanieczyszczenie wtrysków, które zaczyna przekładać się na nie do końca poprawną pracę silnika. Jeśli zakładasz, że do wtrysków mogła się dostać wilgoć lub mogły się tam zgromadzić nagary, koniecznie sięgnij po produkt, który pomoże ci pozbyć się tych zabrudzeń. Preparat najlepiej podać bezpośrednio do listwy wtryskiwaczy. Pomoże ci w tym uniwersalny aparat do czyszczenia wtrysków. Urządzenia tego typu są powszechnie dostępne na rynku, więc kupisz sprzęt bez większego problemu. Zwróć uwagę na odpowiedni przewód w aparacie. Najczęściej są to przewody o przekroju 8 mm i długości 1,5 m.

Powinieneś odłączyć przewód paliwowy zasilający i powrotny od listwy wtryskiwaczy. W miejsce przewodów wpisania przewody od urządzenia podającego. Ich końce umieszczasz w puszce z TEC-2000. Włączasz silnik. Jedna puszka pozwoli na 20 minut pracy. Po jej opróżnieniu wyłączasz silnik, odpinasz urządzenie i wpinasz odpowiednie przewody.