OGŁOSZENIA

Chciał uniknąć zderzenia z sarną i zjechał do rowu

Do groźnie wyglądającego zdarzenia doszło w środę (17.04.2024 r.) kilkanaście minut po godzinie 23:00 na drodze wojewódzkiej nr 650 w Dąbrówce Polskiej.

Jak ustalili policjanci, 40-letni kierujący volkswagenem wraz z pasażerem podróżował w kierunku Węgorzewa. Wtedy to, tuż przed jadący pojazd wtargnęła sarna. Mężczyzna chcąc uniknąć zderzenia ze zwierzęciem zjechał do przydrożnego rowu, gdzie auto przewróciło się na dach. Kierujący był trzeźwy. Na szczęście mężczyźni nie odnieśli żadnych obrażeń.

Apelujemy do wszystkich użytkowników dróg o wzmożoną czujność i rozwagę, zwłaszcza w rejonach dróg biegnących przez odcinki leśne. Kolizja ze zwierzęciem może zakończyć się tragicznie. Kierowca musi być zawsze przygotowany na ewentualne wtargnięcie dzikiego zwierzęcia, szczególnie nocą, kiedy wabione blaskiem świateł wychodzą z przydrożnych lasów.

Kierujący powinien przede wszystkim zachować odpowiednią prędkość. Znak drogowy „Dzikie zwierzęta” ostrzega kierowcę, że na danym odcinku drogi ryzyko wbiegnięcia dzikiej zwierzyny na drogę jest większe niż w innych miejscach. Kierujmy się rozsądkiem.