Chciał przekupić policjantów.

Chciał przekupić policjantów. źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/

Policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali obywatela Litwy, który przekroczył dozwoloną prędkość i w zamian za nie karanie go za to wykroczenie, próbował wręczyć funkcjonariuszom 20 euro. 58-latek został zatrzymany i teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem.

Wczoraj (24 września br.) kilka minut po godz 15:00 w miejscowości Galwiecie w gminie Gołdap policjanci gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej Seata Alhambrę, którego kierowca przekroczył prędkość. Mężczyzna w miejscu, gdzie dozwolona maksymalna prędkość wynosiła 50 km/h jechał 76km/h.

58-latek od razu przeszedł „do rzeczy”. Policjanci nie zdążyli poinformować go, że za popełnione wykroczenie zostanie ukarany mandatem, gdy ten zaproponował aby „się dogadać”. Obywatel Litwy wręczył mundurowym 20 euro w zamian za odstąpienie od ukarania. Mundurowi poinformowali mężczyznę, że taka propozycja jest przestępstwem i że za swoje postępowanie może odpowiadać przed sądem. Jednak kierujący nie zareagował i dalej próbował wręczyć banknot funkcjonariuszom. Został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Teraz za swoje postępowanie odpowie przed sądem. 

Źródło:KPP w Gołdapi

Komentarze    Brak komentarzy