OGŁOSZENIA

Chcesz zostać funkcjonariuszem Straży Granicznej? Możesz sprawdzić swoje umiejętności!

Osoba, która chce zostać funkcjonariuszem Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej, może sprawdzić swoją kondycję fizyczną przed egzaminem.

Pompki, skrętoskłony, skok w dal, skłon w przód, bieg koperta, czy bieg na dystansie 600 m kobiety i 1000 m mężczyźni, te ćwiczenia trzeba pokonać podczas II etapu procedury kwalifikacyjnej.

Kandydat ubiegający się o przyjęcie do służby w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej może sprawdzić wcześniej swoją kondycję fizyczną. Po rozmowie kwalifikacyjnej już ma szansę zmierzyć się z próbnym testem sprawnościowym. Wówczas instruktor sportu podpowie, co należy jeszcze poćwiczyć, by na egzaminie otrzymać najwyższą punktację z poszczególnych konkurencji.

Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej w grudniu br. przyjmie jeszcze 14 osób. Kolejni kandydaci, którzy złożą prośby o przyjęcie do SG, będą mogli założyć mundur funkcjonariusza Straży Granicznej w przyszłym roku.

2024 rok to 80 wolnych etatów. Nowi funkcjonariusze SG złożą ślubowanie i rozpoczną szkolenie w jednym z ośrodków Straży Granicznej. Po ukończeniu otrzymają mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów-stopień kaprala. Następnym etapem w ich życiu będzie służba w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Zerknij na stronę Warmińsko-Mazurskiego Oddziału Straży Granicznej:

Jak wygląda ścieżka kariery zawodowej w SG?
http://wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor-d/sciezka-kariery

Ile będziesz zarabiał?
http://wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze-nabor

Co będziesz robił w SG?
https://wm.strazgraniczna.pl/wm/sluzbapraca/funkcjonariusze