Cenzura na Facebooku nie zna granic. Zniknęła strona Demotywatorów

Cenzura na Facebooku nie zna granic. Zniknęła strona Demotywatorów źródło zdjęcia:

Nawet najpopularniejsze strony nie otrzymują specjalnego traktowania na Facebooku. Przekonały się właśnie o tym Demotywatory.pl, których fanpage został w tej usłudze zablokowany. Administracja serwisu nazywa to cenzurą.

Demotywatorów prawdopodobnie nie trzeba nikomu przedstawiać. To prosty i niezwykle popularny serwis z humorystycznymi, czasem publicystycznymi obrazkami, które łączy ich charakterystyczna forma – zazwyczaj jedno zdjęcie, podpis zazwyczaj trzymający się wisielczego humoru i czarne tło wokół.

Demotywatory.pl, jak wiele innych witryn tego rodzaju, promowały się również na Facebooku, za pośrednictwem tak zwanej Strony. Ta miała 2 mln obserwujących, dopóki… nie została zablokowana. Przyczyny blokady nie są jasne, poza ogólnikowym naruszeniem regulaminu Facebooka.

Facebook na razie nie udziela szczegółowych informacji, jednak w istocie w ostatnich miesiącach jego administracja stała się bezwzględna z usuwaniu z usługi treści, które uznaje za szkodliwe.

Przekonali się o tym zarówno amerykański prezydent Donald Trump, który został zablokowany we wszystkich możliwych usługach społecznościowych, a także znany polski polityk Janusz Korwin-Mikke – który po otrzymaniu blokady na Facebooka przeniósł się na YouTube’a.

Galeria:

Kliknij na zdjęcie poniżej, aby przeglądać.

Cenzura na Facebooku nie zna granic. Zniknęła strona Demotywatorów

Źródło: spider’sweb.pl

Komentarze    Brak komentarzy