OGŁOSZENIA

Byli agresywni wobec bliskich- dwa przypadki przemocy domowej w jednym tygodniu!

Jedną z konsekwencji stosowania przemocy domowej jest konieczność natychmiastowego opuszczenia mieszkania i zakaz zbliżania się do najbliższego otoczenia. W minionym tygodniu decyzją gołdapskich policjantów dwóch agresorów musiało wyprowadzić się z domu.

W ubiegłym tygodniu policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi interweniowali w dwóch rodzinach gdzie doszło do przemocy domowej.

W niedzielę (04.06.2023r.) po godzinie 20:00 policjanci otrzymali informację, że w jednej z rodzin na terenie gminy Gołdap może dochodzić do przemocy fizycznej. Mundurowi potwierdzili te przypuszczenia. Jak się okazało, 20-letni syn był agresywny w stosunku do 60-letniego ojca, z którym mieszka. Sprawca pod wpływem alkoholu demolował mieszkanie, wyzywał i groził ojcu.

Kolejne zgłoszenie gołdapscy funkcjonariusze otrzymali w nocy z poniedziałku na wtorek (05.-06.06.2023r.). Tym razem zgłoszenie dotyczyło agresywnego zachowania 47-letka w stosunku do żony. Na miejscu policjanci potwierdzili agresywne zachowanie sprawcy interwencji. Mężczyzna wyzywał i poniżał 44-letnią kobietę oraz groził jej pozbawieniem życia. W trakcie obu interwencji policjanci sporządzili niebieskie karty oraz wydali zakaz zbliżania się oprawców do pokrzywdzonych.

Policjanci w czasie obowiązywania nakazu i zakazu będą regularnie sprawdzać, czy agresorzy stosują się do policyjnych zakazów. W przypadku ich złamania mężczyznom grozi kara aresztu, ograniczenia wolności lub grzywny.

Takie uprawnienia daje mundurowym ustawa antyprzemocowa. Dzięki zakazowi/nakazowi policjanci mogą szybko odizolować osobę stosującą przemoc w rodzinie i zapewnić bezpieczeństwo osobie dotkniętej przemocą.

KPP Gołdap