OGŁOSZENIA

Była jest i będzie – 11 listopada apel w SP3

Rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości, a wraz z nią świętowanie tego wielkiego wydarzenia, na stałe wpisało się w kalendarz szkolnych uroczystości.

9 listopada 2022r. w Szkole Podstawowej nr 3 w Gołdapi apel pod hasłem „Była, jest i będzie” przygotowali uczniowie klas 4-8 pod opieką: Katarzyny Boruc, Małgorzaty Obara i Krystyny Czarniewskiej.

Techniczną stroną przedstawienia zajmował się Pan Mirosław Bobrowski, a piękne dekoracje w barwach narodowych wykonała Marzanna Zadroga.

Uczniowie naszej szkoły przygotowali i przedstawili montaż słowno – muzyczny, upamiętniający odzyskanie przez Polskę niepodległości w 1918 roku.

Poruszające utwory poetyckie oraz pieśni patriotyczne w wykonaniu szkolnego chóru, wprowadziły wszystkich w podniosły i patriotyczny nastrój.

Występy solistów śpiewających i grających na instrumentach zwróciły szczególną uwagę publiczności, która nagrodziła młodych artystów gromkimi brawami. Kolejny raz przeżyliśmy wzruszenie i radość z faktu, że po 123 latach niewoli, nasza ojczyzna powróciła na mapę Europy.

Uroczysty apel okazał się prawdziwą lekcją historii, dzięki której uczniowie zapamiętają, że „Polska to taka kraina, która się w sercu zaczyna(…)”

Krystyna Czarniewska