OGŁOSZENIA

Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto podpisał List Intencyjny z Ministrem Obrony Narodowej

Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto podpisał w sobotę (03.06.br.) z Ministrem Obrony Narodowej List Intencyjny w sprawie wyrażenia woli dokonania darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa przez Gminę Gołdap.

„Tu w Gołdapi mamy przykład dobrej współpracy z samorządem. Podpisany dokument z władzami miasta, z burmistrzem stanowi dla nas bardzo ważny element rozbudowy 15. Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego” – podkreślał w swoim przemówieniu Wicepremier Mariusz Błaszczak

Święto 15.Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego połączone z uroczystymi obchodami 60. rocznicy stacjonowania jednostki wojskowej w Gołdapi rozpoczęło się w sobotę (3.06) o godzinie 12:00 w centrum miasta złożeniem meldunku Szefowi MON przez dowódcę pułku płk Tomasza Sawczuka

W uroczystości udział wzięli Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki, przedstawiciele najwyższego dowództwa wojska oraz parlamentarzyści, a także przedstawiciele lokalnego samorządu.

Podpisanie Listu Intencyjnego nastąpiło w efekcie podjęcia przez Radę Miejską w Gołdapi w dniu 12 kwietnia 2023 roku uchwały nr LXIX/504/2023 w sprawie wyrażenia woli dokonania darowizny nieruchomości na rzecz Skarbu Państwa na cel publiczny związany z realizacją zadań z zakresu obronności kraju. Gmina Gołdap dokona darowizny nieruchomości położonych przy ulicy Kombatantów pod budowę obiektów dla rozwijanej jednostki wojskowej.

Podczas uroczystości wręczono szereg medali i odznaczeń. Końcowym elementem była defilada pododdziałów pułku. Zgromadzeni goście i mieszkańcy mogli odwiedzić stoiska promocyjne jednostek 16 Dywizji Zmechanizowanej oraz obejrzeć prezentowany sprzęt wojskowy.

Uroczystość na placu zgromadziła wielu mieszkańców Gołdapi oraz gości i turystów.

Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi. Redakcja TerazGoldap.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji.
Eko-pal
Ubezpieczenia
Rostek, Rawinis
Beauty Space
PK Serwis 2023
Proniek
Rol-Masz
Sauna