OGŁOSZENIA

Bitwa regionów zakończona sukcesem!

DSC07605_Fotor

W minioną niedzielę (28.08.22) w Baniach Mazurskich odbyło się wydarzenie pn. Kultura ze Smakiem w Baniach Mazurskich, w ramach którego odbyła się Bitwa Regionów oraz Piknik z Produktem Polskim. Dwa z trzech, reprezentujących gminę Banie Mazurskie kół gospodyń wiejskich uplasowały się na podium owego prestiżowego konkursu kulinarnego.

Zgonie z wcześniejszymi prognozami, niedzielne popołudnie okazało się być wyjątkowo upalne. Pogoda nie zdołała jednak pokrzyżować planów organizatorów przedsięwzięcia, bowiem tego dnia na stadionie gminnym w kulinarne szranki stanęło ze sobą kilkanaście kół gospodyń wiejskich z aż dwóch powiatów: gołdapskiego i węgorzewskiego.

Duża konkurencja nie przeszkodziła reprezentantkom gminy w odniesieniu nie lada sukcesu, bowiem, zaraz po KGW w Juchnajciach, na podium stanęły, kolejno, gospodynie z Miczuł i Rogal. W tym miejscu warto nadmienić, iż w konkursie na najlepszą potrawę regionalną wzięły udział również panie z KGW w Baniach Mazurskie, które, choć nie uplasowały się na żadnym z premiowanych miejsc, to równie godnie reprezentowały swoją małą ojczyznę.

W tle kulinarnej rywalizacji odbywał się również Piknik z Produktem Polskich. Na jego uczestników czekało wiele nieodpłatnych atrakcji dla najmłodszych. Dostępne były także liczne stoiska zarówno z żywnością, jak i wyrobami rękodzielniczymi. W przedsięwzięcie zaangażowały się również podmioty, takie jak Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi, Placówka Straży Granicznej w Baniach Mazurskich czy Nadleśnictwo Czerwony Dwór, które również zorganizowały swoje punkty promocyjne, za co serdecznie dziękujemy.

Podziękowania należą się również dla Wójtów sąsiednich gmin: Dubeninki i Pozezdrze, którzy zdecydowali się wesprzeć organizację imprezy. W miejscu tym nie zapominamy o prywatnych przedsiębiorcach, w szczególności sponsorach wydarzenia. Mowa tu o Panu Zbigniewie Świerzbinie – właścicielu firmy IGROPOL, Panu Marku Borkowskim z firmy Inwestycje Rodzinne oraz Państwu Beacie i Adamie Bazydło.

Jeszcze raz serdecznie Państwu dziękujemy!

Piotr Kondratowicz