OGŁOSZENIA

Biblioteka w SP3 otrzymała 15.000 zł na zakup nowości wydawniczych i wyposażenia

Projekt bez tytułu - 2022-10-13T103942.547

Szkoła Podstawowa nr 3 w Gołdapi jest stale aktywna w kwestii pozyskiwania funduszy z zewnątrz. W ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa biblioteka w naszej szkole pozyskała 15.000 na zakup nowości wydawniczych oraz nowych elementów wyposażenia biblioteki szkolnej i oddziału przedszkolnego.

Zakupiono urządzenie wielofunkcyjne, laptopa i czytniki e-book oraz prawie 800 woluminów.
Z myślą o najmłodszych czytelnikach do biblioteki trafiły pozycje książkowe przemawiające do wyobraźni dziecka. Takie, które wykorzystują ich wrodzoną ciekawość i chęć aktywności, a jednocześnie stopniują poziom trudności nauki czytania.

Pozycje te zawierają wiele barw, dużą czcionkę, ciekawe przygody i ładne ilustracje, kształty oraz dźwięki, czyli stworzone z myślą o dzieciach potrzebujących motywacji do czytania.
Księgozbiór został również uzupełniony o beletrystykę rozwijającą zainteresowania, wykraczające poza wiedzę szkolną dzieci i młodzieży.


W sprawie zakupu książek wzięto pod uwagę opinię nauczycieli, rodziców i uczniów.
W związku z powyższym bibliotekarki mają mnóstwo pracy związanej z wprowadzaniem nowości do inwentarza, aby jak najszybciej móc je wypożyczać.

Justyna Kołodziej
Katarzyna Witczak