OGŁOSZENIA

Biblioteka Publiczna w Gołdapi otrzymała podziękowanie od Prezydenta RP

Wczoraj (26.10 br.) na ręce Biblioteki Publicznej w Gołdapi ostało przekazane z Kancelarii Prezydenta podziękowanie za udział w Narodowym Czytaniu.  

Jak to miało już miejsce w latach poprzednich dzielimy się podziękowaniem ze współorganizatorami Narodowego Czytania 2022 roku a byli nimi: Biblioteka Publiczna w Gołdapi, Biblioteka Klubu 15.Gołdapskiego Pułku Przeciwlotniczego oraz Powiatowa Biblioteka Pedagogiczna w Zespole Placówek Edukacyjno-Wychowawczych w Gołdapi.

Wspólnie zostały odczytane „Ballady i romanse” Adama Mickiewicza oraz ballada w języku ukraińskim  pt. „Czaty” przez mieszkankę Lwowa obecnie mieszkającą w Gołdapi.

Akcję Narodowego Czytania objęli patronatem honorowym Burmistrz Gołdapi Tomasz Rafał Luto i Starosta Gołdapski Marzanna Marianna Wardziejewska, natomiast patronatem medialnym wydarzenie objęło goldap.info, TerazGoldap.pl, goldap.org.pl, a także Radio5.

Wsparcia organizatorom udzielili ponadto Ośrodek Sportu i Rekreacji w Gołdapi, Piekarnia i cukiernia „Cymes”, Dom Kultury w Gołdapi, Środowiskowy Dom Samopomocy „Słoneczny Dom” w Gołdapi oraz Warsztat Terapii Zajęciowej Caritas Diecezji Ełckiej. Wydarzenie prowadziła redaktor Izabela Filc-Redlińska. Dziękujemy również instytucjom i osobom prywatnym.

Specjalne podziękowania kierujemy także w stronę publiczności, która uświetniła uroczystość. Do zobaczenia za rok podczas akcji Narodowego Czytania 2023.

 

Biblioteka Publiczna w Gołdapi 

Beauty Space
Rol-Masz
Eko-pal
PK Serwis 2023
Sauna
Proniek