OGŁOSZENIA

Bezpiecznie na stoku z sierżantem Gołdapkiem!

Gołdapscy policjanci wspólnie z sierżantem Gołdapkiem spotkali się z miłośnikami sportów zimowych na stoku Piękna Góra w Gołdapi, gdzie promowali ogólnopolską kampanię „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”.

Funkcjonariusze przypominali o podstawowych zasadach obowiązujących na stokach, rozdawali odblaski, zimowe gadżety i zachęcali do wzięcia udziału w konkursie „Śnieżny dekalog”.

Jak co roku, w okresie ferii zimowych stok Piękna Góra w Gołdapi jest licznie oblegany przez miłośników białego szaleństwa. Gołdapscy policjanci wykorzystują tę okazję do spotkań z narciarzami i snowboardzistami, aby promować odpowiedzialne zachowania.

W minionym tygodniu mundurowi systematycznie odwiedzali stok, gdzie przypominali fanom zimowych sportów o zasadach bezpiecznego korzystania z uroków zimy, informowali o konieczności noszenia kasków do 16 roku życia oraz konsekwencjach jazdy na stoku pod wpływem alkoholu.

W czwartkowych (02.02.2023r.) działaniach policjantom pomagał sierżant Gołdapek, który rozdawał odblaski, ulotki oraz informatory z dekalogiem Międzynarodowej Federacji Narciarskiej FIS. Dzieci i młodzież mogły wziąć udział w zabawie polegającej na wykazaniu się znajomością zasad obowiązujących na stoku i nie tylko.

W konkursie można było wygrać różne zimowe gadżety, m.in. kaski narciarskie. Milusińscy wykazali się dużą kreatywnością podczas udzielania odpowiedzi na pytania. Przedsięwzięcie dostarczyło dużo uśmiechu i pozytywnej energii wszystkim uczestnikom.

Szczególnym zainteresowaniem najmłodszych fanów zimowych sportów cieszyła się policyjna maskotka, z którą wszyscy chętnie przybijali „piątkę” oraz wykonywali pamiątkowe zdjęcia.

Policjanci zachęcali dzieci i młodzież do wzięcia udziału w konkursie plastyczno-filmowym zorganizowanym w ramach ogólnopolskiej kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Głównym celem przedsięwzięcia jest popularyzacja sportów zimowych wśród dzieci i młodzieży oraz propagowanie bezpiecznych i właściwych zachowań na stoku.

KPP Gołdap

Eko-pal
Proniek
Sauna
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Beauty Space