OGŁOSZENIA

Bezpieczne wakacje w powiecie gołdapskim

1 lipca 2023 roku na Plaży Miejskiej Ośrodka Sportu i Rekreacji w Gołdapi odbyła się (zapoczątkowana 20 czerwca br.) kolejna akcja mająca na celu m.in. przybliżenie zasad bezpiecznego zachowania się w pobliżu akwenów.

Od pierwszego dnia lipca ruszyło również w tym miejscu kąpielisko. Strażacy z Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi wraz z funkcjonariuszami Specjalistycznej Grupy Ratownictwa Wodno-Nurkowego z KP PSP w Węgorzewie oraz przedstawiciele Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi, Placówki Straży Granicznej w Gołdapi i Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Gołdapi, edukowali na temat bezpieczeństwa oraz organizowali konkursy dla najmłodszych.

W trakcie wydarzenia możliwe było zapoznanie się na wyznaczonych stoiskach z charakterem funkcjonowania każdej ze służb/inspekcji, gdzie omawiano również kwestie związane z bezpiecznym wypoczynkiem i odpowiednim postępowaniem nad wodą.

Funkcjonariusze KP PSP w Gołdapi prowadzili m.in. zajęcia teoretyczne i praktyczne w zakresie zasad pierwszej pomocy medycznej oraz zaprezentowali ewakuację osoby poszkodowanej z wody na brzeg przy użyciu łodzi ratowniczej wraz z udzieleniem kwalifikowanej pierwszej pomocy.

Opracowanie: st. kpt. Michał Herman

Zdjęcia: asp. Norbert Łupiński/OSiR w Gołdapi

Ubezpieczenia
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Fotowoltaika