OGŁOSZENIA

Bezpieczne ferie z Polą i gołdapskimi policjantkami

spotkanie online Bezpieczne ferie

Jak bezpiecznie wypoczywać podczas ferii zimowych?

Opowiadały o tym gołdapskie policjantki podczas spotkania z dziećmi, które swój wolny czas spędzały w Bibliotece Publicznej w Gołdapi. Funkcjonariuszki wspierała Pola – „policyjna pomocniczka”, która przekazywała rady, jak unikać zagrożeń podczas zimowego szaleństwa.

Ferie to czas wypoczynku i zabawy. Tegoroczna przerwa zimowa przypadła w okresie wciąż panującej pandemii koronawirusa. Jednak nawet w tym czasie nie można zapomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Dlatego też policjantki z gołdapskiej komendy przy współpracy z Biblioteką Publiczną odwiedziły dzieci aby porozmawiać o bezpieczeństwie.

Funkcjonariuszki podczas spotkania online przypomniały dzieciom o zagrożeniach czyhających na nie w trakcie zimowego wypoczynku. Omówiły zasady bezpieczeństwa podczas uprawiania sportów zimowych i zabaw na świeżym powietrzu.

Wspólnie z Polą, policyjną pomocniczką przestrzegały przed zamarzniętymi akwenami wodnymi i zjeżdżaniem z górek znajdujących się blisko jezdni.

Przypomniały dzieciom pozostającym w domu o konieczności zamykania drzwi oraz przestrzegły przed wpuszczaniem do środka nieznajomych osób.

Nie mogło też zabraknąć informacji o bezpiecznym poruszania się po drogach – wszystkie dzieci otrzymały odblaski z wizerunkiem Poli.

Przy okazji spotkania funkcjonariuszki zachęcały dzieci do wzięcia udziału w konkursie „Śnieżny dekalog”.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi zaprasza wszystkie dzieci w wieku od 5 do 16 lat do wzięcia udziału we wspomnianym konkursie.

Przypominamy, że wszystkie informacje dostępne są na stronie internetowej KPP w Gołdapi.

https://policja.pl/pol/aktualnosci/212616,Zapraszamy-dzieci-i-mlodziez-do-udzialu-w-konkursie-Sniezny-Dekalog.html