OGŁOSZENIA

Bezpieczne ferie z gołdapską policją

Już za kilka dni dzieci i młodzież z województwa warmińsko-mazurskiego rozpoczynają wyczekane dwutygodniowe ferie zimowe. W trosce o bezpieczeństwo wypoczywających, gołdapscy policjanci już od kilku tygodni zaangażowani są w działania pn. „Bezpieczne Ferie 2024”.

Ferie zimowe to czas odpoczynku i beztroskiej zabawy dla dzieci i młodzieży. Musimy jednak pamiętać, że z okresem zimowego wypoczynku związane są pewne zagrożenia, przed którymi przestrzegają gołdapscy policjanci.

Mundurowi już od kilku tygodni odwiedzają szkoły i przedszkola, gdzie podczas pogadanek przypominają o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. Stróże prawa nie tylko omawiają prawidłowe zachowania na stoku, lodzie czy na śniegu, ale również rozmawiają o bezpieczeństwie w domu oraz uczulają na zagrożenia płynące z sieci i Internetu.

Dodatkowo funkcjonariusze omawiają z uczniami podstawowe zasady poruszania się po drogach i przypominają o tym jak ważne jest noszenie elementów odblaskowych po zmierzchu. Uczestnicy spotkań wykazali się dużą świadomością, ponieważ zgodnie przyznawali, że nawet niewielki odblask może uratować zdrowie, a nawet życie.

Podczas dwutygodniowej przerwy od nauki najmłodszych czekają kolejne spotkania z gołdapskimi policjantami. Tym razem odbędą się one w miejscach zorganizowanego zimowego wypoczynku. Podczas rozmów profilaktycznych stróże prawa będą omawiać różne zagrożenia, przypominać w dalszym ciągu o zasadach bezpieczeństwa. Przedmiotowe działania będą przeprowadzane wspólnie z podmiotami pozapolicyjnymi, m.in. z przedstawicielami Powiatowej Stacji Sanitarno – Epidemiologicznej.

Kontrole autokarów

Przypominamy, że gołdapscy policjanci podejmują też działania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa wyjeżdżającym na zimowy odpoczynek. Mundurowi zwracają szczególną uwagę na kontrolę autobusów i kierowców przewożących dzieci i młodzież.

Potrzebę dokonania przez Policję kontroli autokaru można zgłaszać osobiście przychodząc do komendy oraz pod numerem telefonu (47) 735 74 00. Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu policji.

Jednocześnie informujemy, że na stronie bezpiecznyautobus.gov.pl  można sprawdzić podstawowe informacje na temat autobusu: dane o badaniu technicznym, dane techniczne, informacje o polisie OC.

Fotowoltaika
Rol-Masz
PK Serwis 2023
Ubezpieczenia