OGŁOSZENIA

Bezpieczeństwo nad wodą w Gołdapi: Policja i Straż Pożarna w akcji

Ciepłe dni zachęcają do wypoczynku nad wodą, który, choć bardzo przyjemny nie zawsze bywa bezpieczny. Każdego roku w okresie wakacji dochodzi do wypadków, utonięć zarówno dzieci, jak i osób dorosłych.

Kąpiel w niestrzeżonych zbiornikach, brak nadzoru opiekunów nad dziećmi, skakanie do nieznanej wody czy pływanie pod wpływem alkoholu to najczęstsze przyczyny tragicznych zdarzeń.

Dlatego też w trosce o bezpieczeństwo osób wypoczywających nad wodą, policjanci z gołdapskiej komendy wspólnie ze strażakami z Państwowej Straży Pożarnej w Gołdapi prowadzą cykliczne działania na terenach wodnych i przywodnych. Mundurowi działają prewencyjnie, a wspólne służby mają na celu zapobieganie utonięciom i poprawę stanu bezpieczeństwa osób wypoczywających nad wodą, w szczególności w rejonie miejsc nieobjętych nadzorem ratowników.

Pamiętajmy, że nawet najspokojniejszy akwen może być groźny. Dbajmy o bezpieczeństwo najmłodszych i nie pozostawiajmy ich samych w wodzie. Wybierajmy bezpieczne miejsca kąpieli i stosujmy się do znaków i wskazówek.

Dzięki temu chwile spędzone nad wodą dostarczą nam odpoczynku i radości, a przede wszystkich będą bezpieczne – zarówno dla nas jak i innych miłośników wodnego wypoczynku.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi

PK Serwis 2023
Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika