OGŁOSZENIA

Bez uprawnień i z promilami prowadził samochód

Dzięki zgłoszeniu świadka i szybkiej interwencji policjantów, pijany kierowca został zatrzymany. Badanie alkomatem wykazało 1,5 promila alkoholu w jego organizmie. Teraz 32-latek będzie odpowiadał  przed sądem, grozi mu kara nawet 3 lat pozbawienia wolności.

W minioną środę kilka minut po godz. 18:00 dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został poinformowany o tym, że w jednej z miejscowości na terenie gminy Dubeninki kierujący  pojazdem marki Audi wykonuje niebezpieczne manewry.

Dyżurny natychmiast na miejsce  skierował patrol ruchu drogowego. Policjanci szybko ujawnili wskazany pojazd na poboczu drogi. W pojeździe znajdował się kompletnie pijany mężczyzna. Badanie alkomatem wykazało w jego organizmie 1,5 promila alkoholu.

Mężczyzna został zatrzymany do wyjaśnienia sprawy. Policjanci przeprowadzili oględziny pojazdu i zabezpieczyli ślady. Następnie śledczy przesłuchali świadków. Zebrany materiał dowodowy pozwolił na przedstawienie podejrzanemu zarzutu kierowania pojazdem w stanie nietrzeźwości.

32-latek przyznał się do winy. Funkcjonariusze dodatkowo ustalili, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika
PK Serwis 2023