OGŁOSZENIA

Bajkowy dzień przedszkolaków z SP 5

Dnia 3 listopada dzieci z oddziałów przedszkolnych Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi uczestniczyły w obchodach Światowego Dnia Postaci z Bajek. Celem zajęć i wspólnej zabawy było zintegrowanie przedszkolaków oraz podkreślenie znaczenia roli bajek i baśni w życiu dzieci.

Międzynarodowy Dzień Postaci z Bajek, obchodzony 5 listopada, promuje czytelnictwo poprzez zachęcanie do czytania i opowiadania o ulubionych postaciach z bajek. W tym dniu odbywają się różne wydarzenia kulturalne i edukacyjne, skupiające się na świecie bajek, rozwijające wyobraźnię i kształtujące wartości moralne.

Nawiązując do tego szczególnego dnia, przedszkolaki wzięły udział w ciekawych zajęciach, które łączyły rozrywkę, edukację oraz ruch. Pierwszym punktem programu była projekcja bajki „Trzy Świnki”, która stanowiła inspirację do dalszych działań i rozmowy.

Następnie przedszkolaki aktywnie uczestniczyły w zajęciach gimnastycznych, wcielając się w role trzech świnek, co przekształciło ćwiczenia w zabawę. W ciągu dnia dzieci tańczyły do piosenek bajkowych postaci, co jeszcze bardziej wprowadziło je w świat baśni i bajek. Na zakończenie, miały okazję przeglądać książki o baśniach i bajkach i uzupełniać „bajkowe” karty pracy.

Dzieci mogły przekonać się, że literatura pełna jest magicznych historii i postaci, które można stale odkrywać i poznawać. Zachęcamy do zgłębiania lektur zarówno przez dzieci, jak i dorosłych.

Zapraszamy do galerii zdjęć.

Samorządzik Przedszkolny SP5

Anna Przybyło

Martyna Fiszer

PK Serwis 2023
Rol-Masz
Ubezpieczenia
Fotowoltaika