OGŁOSZENIA

Bądźmy dla siebie dobrzy nie tylko od święta ! ?

13 listopada na całym świecie obchodzimy światowy dzień dobroci, święto to zainicjowała 23 lata temu koalicja organizacji dobroczynnych World Kidness Move. Warto tego dnia odpowiedzieć sobie na pytanie- co to właściwie znaczy „być dobrym człowiekiem” ? Każdy z nas może postrzegać definicję dobra na swój własny sposób. Jedno jest pewne – warto być dobrym zarówno dla innych jak i dla siebie samego.
Nie bez powodu mówi się ze im więcej dobra dajesz, tym więcej dostajesz.
Dzień dobroci to świetna okazja, aby pomyśleć o innych – przekazać żywność potrzebującym, wpłacić datek na zbiórkę internetową, pomóc sąsiadowi, czy też po prostu zadzwonić do znajomego bądź kogoś z rodziny i powiedzieć im coś miłego.

Nie zapominajmy jednak o sobie. Bycie dobrym dla siebie jest równie ważne jak czynienie dobra wobec innych. Tego dnia zrób coś dla siebie, coś, o czym już dawno marzyłeś. Postaw siebie na pierwszym miejscu i nie odmawiaj sobie czegoś, co sprawia, że czujesz się dobrze. Zaplanuj wyjazd, umów się na masaż, kup sobie coś, co zawsze chciałeś mieć. Zdrowy egoizm jest potrzebny w życiu każdego z nas. Jeśli tylko zaakceptujesz, zatroszczysz się o siebie i będziesz dla siebie dobry- będziesz szczęśliwy, a tym szczęściem i dobrem będziesz zarażał wszystkich wokół.

Pamiętajmy jednak o tym, aby być dobrym dla siebie i innych nie tylko od święta. Niech dzień dobroci nie trwa tylko jeden dzień w roku.
Dobro wraca!

 

Źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/kobieta-szcz%c4%99%c5%9bliwy-pali%c4%87-trawk%c4%99-1844727/