OGŁOSZENIA

Aurelia walczy o brata – pomóżmy jej i zostańmy dawcą szpiku !

5222

Spędzanie czasu z rówieśnikami na podwórku, na placu zabaw, zabawa żołnierzykami i figurkami. Tak wyglądało beztroskie dzieciństwo Tymka do października 2021 roku, czyli do momentu diagnozy.

Walczący z nowotworem krwi 5-latek marzy tylko o tym, by być zdrowym i nie musieć spędzać już czasu w szpitalu. Żeby móc te marzenia zrealizować, będzie potrzebował przeszczepienia szpiku od „bliźniaka genetycznego”, czyli niespokrewnionego Dawcy szpiku.

Tymek jest mądry i bardzo go kocham. Kiedyś ciągle bawiliśmy się na podwórku. A teraz nie możemy. Bo Tymek zachorował. Ma nowotwór krwi. Nie wiem do końca co to, ponieważ sama jestem jeszcze mała. Ale widzę, jak wszyscy są zmartwieni i sama też bardzo się
martwię” –
mówi Aurelia, siostra Tymka.

Tymek często jest w szpitalu i wtedy bardzo za nim tęsknię. A jak jest już w domu, to nie może wychodzić na podwórko. Więc bawimy się w domu: rysujemy kredkami, uczymy się literek, robimy z krzeseł i koca bazę. Tymek udaje wtedy, że jest żołnierzem. Jak dorośnie to będzie prawdziwym. Muszę Wam powiedzieć, że już jest bardzo dzielny i jest moim bohaterem” – dodaje dziewczynka

2022 rok – rejestracja potencjalnych Dawców szpiku

Pełna mobilizacja wolontariuszy i bliskich, by Tymek jak najszybciej znalazł zgodnego Dawcę i wrócił do zdrowia przełożyła się na szereg działań na terenie Gołdapi. Podczas pierwszej rejestracji do bazy potencjalnych Dawców dołączyło 16 osób. Jednak to dopiero początek, ponieważ główna rejestracja planowana jest na 25 lutego w godzinach 10:00 – 14:00 w Domu Kultury w Gołdapi.

Kasia, inicjatorka akcji mówi:

Bycie wolontariuszem to najwspanialsza forma pomocy jaką można sobie wyobrazić. To pełne zaangażowanie bez oczekiwania materialnego wynagrodzenia. Są takie wartości, których się na pieniądze przeliczyć nie da-wdzięczność osoby potrzebującej, czy uśmiech dziecka podczas udzielania mu pomocy. Bezinteresowna pomoc drugiemu człowiekowi to nauka człowieczeństwa, poznawania siebie. Dlatego wraz z OSP Surminy postanowiliśmy działać i przeprowadzić rejestrację potencjalnych Dawców szpiku dedykowaną Tymkowi”.