OGŁOSZENIA

Anioły, diabły, dresiarze- jak dzieci z SP nr 5 spędziły dzień wagarowicza?

21 marca to szczególny dzień dla uczniów. Z jednej strony to pierwszy dzień wiosny, a z drugiej – popularny „dzień wagarowicza”. Uczniowie Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w tym roku, podobnie jak w poprzednim, spędzili go na wesoło.

Od samego rana było głośno i zabawnie, a to za sprawą przebrań. Uczniowie klas 4- 8 stali się między innymi agentami, dresiarzami, arabami, babciami i dziadkami, warzywami i owocami, aniołami i diabłami, piżamowcami.

Od godziny 10.30. rozpoczęły się rozgrywki międzyklasowe pod hasłem „99 – GRA O WIOSNĘ” (#TRZYMAJ FORMĘ) Młodzież brała udział w przeciąganiu liny, „poduszce”, przygotowywała wiosenny kapelusz, który był zaprezentowany przez gospodarzy poszczególnych klas.

Bezkonkurencyjna okazała się klasa 5b, która zajęła zaszczytne I miejsce. Została ona nagrodzona słodyczami i dyplomem. II miejsce przypadło uczniom klasy 5a, a III -4b .

Nie zapomnieliśmy, że 21 marca to ŚWIATOWY DZIEŃ ZESPOŁU DOWNA. Założyliśmy więc kolorowe skarpetki jako znak włączenia się w tą akcję społeczną.

SP nr 5