Andrzej Duda padł ofiarą rosyjskich pranksterów

Andrzej Duda padł ofiarą rosyjskich pranksterów źródło zdjęcia: Andrzej Duda / Fot. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta

Pałac Prezydencki potwierdza autentyczność nagrania opublikowanego w sieci rozmowy rosyjskich youtuberów podających się za sekretarza generalnego ONZ António Guterresa z prezydentem Andrzejem Dudą – dowiedzieli się dziennikarze RMF FM. Służby podległe ministrowi koordynatorowi wyjaśniają okoliczności pojawienia się w sieci rozmowy.

Sprawdzane ma być przede wszystkim to, jak to możliwe, że przypadkowym osobom udało się osobiście połączyć z prezydentem. Analizy wymagają procedury. Wyjaśnione musi być też co zawiodło, a także kto do tego dopuścił. Kolejna sprawa, to intencje autorów materiału – czy chodzi tylko o internetowy żart, czy może była to akcja inspirowana przez rosyjskie specłużby i obliczona na skompromitowanie prezydenta tuż po reelekcji.

 

W rozmowie z osobą podszywającą się za sekretarza generalnego ONZ Andrzej Duda tłumaczył m.in. jak wygląda sytuacja epidemiologiczna w Polsce. Podkreśla, że w naszym kraju epidemia jest pod kontrolą. Podpuszczany przez youtubera przyznaje, że być może źródłem koronawirusa w Polsce są Ukraińcy. Podkreśla jednak, że to trudne do rozwikłania.

Źródło: rmfm

Komentarze    Brak komentarzy