Akcja znicz w powiecie gołdapskim

Akcja znicz w powiecie gołdapskim źródło zdjęcia:

Tegoroczna akcja „Znicz” rozpoczęła się w piątek 30 października i trwała do poniedziałku 2 listopada. Na drogach powiatu gołdapskiego pomimo panującej pandemii funkcjonariusze dbali o bezpieczeństwo i porządek publiczny. Na naszym terenie nie doszło do żadnego wypadku drogowego, a przeprowadzone przez policjantów badania stanu trzeźwości pozwoliły na wyeliminowanie z ruchu nietrzeźwego kierowcy.

Policyjna akcja „Znicz 2020” na terenie powiatu gołdapskiego przebiegła bardzo spokojnie. Nie doszło do żadnego wypadku drogowego, nie odnotowano też żadnych zdarzeń w obrębie parkingów przy cmentarzach, zapewne z uwagi na to, że tegoroczne listopadowe święto zmarłych przypadło na czas pandemii a cmentarze zostały zamknięte. Nie zmieniło to jednak poziomu zaangażowania policjantów, którzy dbali o porządek i bezpieczeństwo publiczne. 

Podczas trwania akcji policjanci skontrolowali 80 pojazdów. Kierowcy, którzy złamali przepisy ruchu drogowego zostali w 47 przypadkach ukarani mandatami karnymi, a w 4 przypadkach pouczeni. Były to wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości i nie stosowaniem pasów lub fotelików ochronnych. Funkcjonariusze szczególnie zwracali uwagę na trzeźwość kierowców. Ujawnili jednego nietrzeźwego motorowerzystę. Mężczyzna „wpadł” w Baniach Mazurskich w sobotę 31 października, miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie. 

Komentarze    Brak komentarzy