OGŁOSZENIA

A Ty całuj mnie… to taka piękna gra !

sugar-heart-3940800_960_720

Dzień pocałunku wypada kilka razy w ciągu roku, ale dlaczego nie świętować go wiele razy, a najlepiej codziennie?

Pocałunek ma niejedno oblicze! Może być oczywiście wyrazem miłości, ale także sympatii (pocałunek w policzek) czy szacunku (pocałunek w rękę).

Większość krajów odbiera całowanie się pozytywnie, jednak warto pamiętać, że są również takie państwa, w których za publiczne całowanie i okazywanie uczuć można zostać ukaranym. W Chinach, Zjednoczonych Emiratach Arabskich oraz w Japonii lepiej trzymać uczucia na wodzy. 

W czasie całego życia człowiek całuje się niemal 14 dni, a podczas pocałunku spalamy od 3 do 12 kalorii na minutę.

Rekordziści Guinnessa w najdłuższym pocałunku na świecie całowali się aż 58 godzin, 35 minut i 58 sekund. 44-letni ochroniarz oraz jego o 11 lat młodsza partnerka pochodzą z Tajlandii. Oczywiście podczas bicia rekordu para nie jadła ani nie spała! 

To jednak niejedyni rekordziści, okazuje się, że „najdłuższy” pocałunek świata liczy aż 6000 lat! W ruinach pewnego starożytnego perskiego miasta, znajdującego się na terenie dzisiejszego Iranu, znaleziono dwa szkielety ułożone w ten sposób, jakby dawały sobie pośmiertny pocałunek. 

Poznajcie korzyści całowania ! 

  • Pocałunek uspokaja i redukuje poziom stresu w organizmie. Powoduje także wzrost poziomu serotoniny, sprawia więc, że stajemy się po prostu szczęśliwsi.
  • Ponoć usta człowieka mają naczynia krwionośne, które rozszerzają się w czasie pocałunku. W związku z tym krew kieruje się w stronę twarzy, co sprawia, że obniża się jej ciśnienie.
  • Pocałunki bardzo dobrze wpływają na nasz system odpornościowy, szczególnie w przypadku kobiet
  • W czasie pocałunku pracuje aż 30 różnych mięśni twarzy! Całowanie się to doskonały trening dla tych obszarów.

 

Wzmocnienie więzi – to argument, który powinien nas przekonać, że święto pocałunku powinniśmy obchodzić każdego dnia! W czasie całowania uwalnia się oksytocyna nazywana zwykle hormonem miłości, a także dopamina, która według naukowców wzmacnia uczucie przywiązania. Za pomocą pocałunku możemy też wyrazić uczucia bez użycia słów.

Nie pozostaje nam nic innego jak życzyć wam przyjemnego świętowania ! 

Jeśli podobają Ci się nasze artykuły i masz ochotę nas wesprzeć to zostań naszym patronem. (LINK PONIŻEJ) https://patronite.pl/TerazGoldap/description?fbclid