W dniach 13-16 listopada 2025 roku w Pabianicach odbyły się Mistrzostwa Europy w sportach siłowych, podczas których rywalizowano m.in. w trójboju siłowym, push pull, wyciskaniu sztangi leżąc, martwym ciągu oraz biceps curl. Pabianice to obok Wrocławia i Siedlec to od lat jeden z najważniejszych polskich ośrodków sportów siłowych i regularnie odbywają się zawody o randze międzynarodowej.
14 listopada w konkurencji push pull wystartował mł. asp. Karol Prawdzik, funkcjonariusz Wydziału Kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi oraz reprezentant Polskiej Policji w sportach siłowych. Dyscyplina push pull obejmuje dwa boje: wyciskanie sztangi leżąc oraz martwy ciąg.
Policjant zaprezentował znakomitą formę.
Osiągnął wyniki:
220 kg w wyciskaniu sztangi leżąc,
290 kg w martwym ciągu,
510 kg łącznie – najlepszy rezultat całych zawodów w jego kategorii.
Dzięki temu zdobył:
1. miejsce w kategorii do 125 kg,
1. miejsce w kategorii do 125 kg służb mundurowych,
1. miejsce w kategorii submaster,
2. miejsce w klasyfikacji OPEN/SUBMASTER.
Łącznie dało mu to trzy tytuły Mistrza Europy oraz wicemistrzostwo Europy, ustępując jedynie reprezentantowi Ukrainy, Mykoliowi Morozovowi. Na podium stanął również jako autor dwóch nowych rekordów Europy w konkurencji push pull. Co więcej, osiągnięty wynik był najlepszym w jego dotychczasowej karierze.
Był to ostatni start zawodnika w sezonie 2025. Kolejny występ zaplanowano na maj 2026 roku, kiedy to weźmie udział w Mistrzostwach Polski Służb Mundurowych w Wyciskaniu Sztangi Leżąc.
Mł. asp. Karol Prawdzik trenuje sporty siłowe od 2016 roku, a służbę w Policji pełni od 2018 roku. Od lat reprezentuje Polską Policję na arenie krajowej i europejskiej, a tegoroczne sukcesy po raz kolejny potwierdzają jego przynależność do ścisłej czołówki zawodników w tej dyscyplinie.





