90-letnia Margaret Keenan pierwszą Brytyjką zaszczepioną przeciw Covid-19

90-letnia Margaret Keenan pierwszą Brytyjką zaszczepioną przeciw Covid-19 źródło zdjęcia: Na zdjęciu 90-letnia Margaret Keenan/Jacob King /PAP/EPA

Historyczny strat programu szczepień przeciw koronawirusowi w Wielkiej Brytanii. Pierwszą szczepionkę przyjęła 90-letnia Margaret Keenan, pochodząca z Irlandii Północnej.

W Wielkiej Brytanii rozpoczęły się szczepienia przeciw Covid-19. Jest to pierwszy kraj na świecie, w którym szczepionka opracowana przez firmy Pfizer i BioNTech wchodzi do użytku.

Szczepienia będą początkowo odbywać się w ok. 70 szpitalach na terenie całego kraju, a w pierwszej kolejności zaszczepione będą osoby powyżej 80. roku życia i niektórzy pracownicy służby zdrowia i opieki społecznej.

I tak pierwszą osobą, która przyjęła szczepionkę przeciw Covid-19 jest Margaret Keenan, która w przyszłym tygodniu skończy 91. rok życia. Ten historyczny moment nastąpił o godzinie 6:45 w szpitalu uniwersyteckim w Coventry.

Margaret Keenan pochodzi z Enniskillen w Irlandii Północnej, ale od wielu lat mieszka w Coventry. Pracowała w sklepie jubilerskim i mimo sędziwego wieku przeszła na emeryturę zaledwie 4 lata temu. Ma syna i córkę, jest też babcią czworga wnucząt.

Czuję się uprzywilejowana faktem, że jestem pierwszą osobą zaszczepioną przeciw Covid-19. To najlepszy prezent urodzinowy, jaki mogłam sobie zażyczyć” – oświadczyła.

Źródło: RMF24

Komentarze    Brak komentarzy