8 tys. złotych za chodzenie po chodniku!

8 tys. złotych za chodzenie po chodniku! źródło zdjęcia: https://pixabay.com/pl/photos/cz%C5%82owiek-nogi-st%C3%B3p-buty-walking-872100/

Opłata za chodzenie po chodniku może brzmieć absurdalnie, jednak faktycznie istnieje w jednym z polskich miast. 

Jedna ze spółdzielni w Zielonej Górze regularnie nalicza wysokie opłaty za korzystanie z chodnika. Zadłużenie niektórych mieszkańców sięga nawet 8 tysięcy złotych!

Lokatorzy wezwani do zapłaty twierdzą, że to kara dla osób, które wykupiły mieszkania na własność i przestali korzystać z usług spółdzielni. 

Zgodnie z decyzją prezesa spółdzielni „Kisielin” trzeba płacić za korzystanie z chodnika, a także użytkowanie parkingów, nawet jeśli nie jest się posiadaczem auta. 

Spółdzielnia przegrała już w sądzie pierwszą sprawę z niepłacącym lokatorem. Mimo to, zarząd „Kisielina” nadal wysyła kolejne wezwania do zapłaty.

Spółdzielnia nie ma podstaw do pobierania opłat za korzystanie z chodnika. Może jedynie określić należność za jego utrzymanie (sprzątanie, odśnieżanie). Jednak, jeżeli opłata będzie zbyt wysoka, to każdy z mieszkańców ma prawo do zweryfikowania jej przed sądem.

Jak się okazuje, to nie jedyne roszczenia spółdzielni. Kilka miesięcy temu zarząd zaskarżył władze Zielonej Góry o blisko milion złotych za chwilowy postój aut rodziców podwożących dzieci do szkoły, która mieści się na terenie osiedla.

W tym wypadku sąd także odrzucił roszczenia spółdzielni.

 

Źródło: https://www.polsatnews.pl/wiadomosc/2020-01-11/w-zielonej-gorze-naliczaja-oplaty-za-chodzenie-po-chodniku-kara-za-wypisanie-sie-ze-spoldzielni/

 

 

Komentarze    Brak komentarzy