OGŁOSZENIA

8 kwietnia to Międzynarodowy Dzień Opozycji Przeciw GMO

78541236

8 kwietnia – czyli Międzynarodowy Dzień Opozycji Przeciw GMO. Głównym założeniem jest uświadamianie ludziom jak niebezpieczne może być spożywanie żywności zawierającej GMO.

  • GMO to Genetycznie Modyfikowane Organizmy, które tworzone są przy pomocy różnego rodzaju technik niezgodnych z naturą.
  • Do tego celu używane są metody inżynierii genetycznej. Stosuje się je po to, aby uzyskać lub dokonać zmian ich cech fizjologicznych.

GMO wyróżniają wręcz gigantyczne jak na dany gatunek rozmiary, lepszy smak, wygląd i zapach oraz długi czas zachowania świeżości. Również same koszty wytworzenia żywności GMO są niższe od tradycyjnych metod uprawowych. Oznacza to możliwość zwiększenia produkcji, zwłaszcza w krajach Trzeciego Świata czy na terenach o trudnych warunkach hodowlanych i może pomóc zwalczyć problem głodu. Natomiast po przeprowadzeniu szeregu badań lekarze twierdzą, że żywność z GMO powoduje pogorszenie się stanu zdrowia. Zmiany w badanych organizmach dotyczyły zaburzenia układu immunologicznego, uszkodzenia przewodu pokarmowego, przyspieszenia procesów starzenia oraz bezpłodności.