OGŁOSZENIA

70 wykroczeń drogowych i blisko 20 wykroczeń porządkowych- podsumowanie weekendu

W miniony weekend po raz kolejny mundurowi zwrócili szczególną uwagę na kierowców lekceważących obowiązujące ograniczenia drogowe. Policjanci w ciągu ostatnich trzech dni ujawnili ponad 70 wykroczeń drogowych, które spotkały się z ich stanowczą reakcją. Ponadto, stróże prawa pracowali na miejscu zdarzenia drogowego oraz ujawnili osobę poszukiwaną w trakcie kontroli drogowej.

Podczas ostatnich trzech dni gołdapscy policjanci skontrolowali łącznie około 300 uczestników ruchu drogowego oraz ujawnili ponad 70 wykroczeń popełnionych w ruchu drogowym oraz blisko 20 wykroczeń o charakterze porządkowym. Mundurowi w 60 przypadkach zdecydowali o zakończeniu kontroli drogowej poprzez nałożenie mandatu karnego, dziewięciu uczestników ruchu drogowego zostało pouczonych, natomiast wobec dwóch osób sporządzono wniosek o ukaranie do sądu.

Wśród ukaranych mandatowo osób znalazło się również czterech pieszych. Nadzór nad ruchem drogowym to także zwrócenie szczególnej uwagi na stan techniczny pojazdów. Mundurowi w miniony weekend zatrzymali 2 dowody rejestracyjne pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwo w drodze.

W niedzielę (22.01.2023r.) po godzinie 23:00 gołdapscy policjanci podczas patrolu miasta, na ulicy Wąskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd osobowy marki Suzuki. W trakcie legitymowania okazało się, że kierujący posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdami mechanicznymi.

To jednak nie było jedyne przewinienie mężczyzny. Policjanci ustalili, że 30-latek jest poszukiwany do odbycia kary pozbawienia wolności. Gołdapianin został zatrzymany i trafił do policyjnego aresztu.