OGŁOSZENIA

70- latka z Gołdapi zachęcona szybkim zyskiem straciła ponad 3 tysiące złotych

Przestępcy tworzą fałszywe platformy, na których ofiara inwestuje swoje pieniądze np. w akcje, alternatywne źródła energii, kryptowaluty, czy w sztuczną inteligencję. Przez cały czas „opiekun” inwestycji zapewnia klienta, że kolejna wpłata przyczyni się do większych zysków. Kiedy osoba inwestująca chcąca wypłacić swoje pieniądze z „wirtualnego portfela” uświadamia sobie, że padła ofiarą oszustwa.

Tak też stało się w przypadku kobiety, która w poniedziałek (22.04.2024 r.) zgłosiła się do Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi. 70-latka zachęcona szybką inwestycją swoich pieniędzy postanowiła przy pomocy internetowego konsultanta założyć konto na platformie inwestycyjnej. Gołdapianka wpłaciła na wskazane konto pieniądze, które szybko się pomnożyły. Analityk, z którym kobieta utrzymywała stały kontakt, zachęcał do zainwestowania większej sumy pieniędzy. Przekonywał, że tylko takie inwestycje są opłacalne. Za namową „konsultanta” 70-latka lokowała na swoim internetowym koncie kolejne pieniądze. Pokrzywdzona przez cały czas miała podgląd na wirtualne koto i widziała, że inwestycja przynosi zyski. Kiedy kobieta postanowiła wypłacić zainwestowane pieniądze wraz z zyskiem, zleconego przelewu nie otrzymała do dzisiaj. Wtedy zorientowała się, że padła ofiarą oszustwa i zgłosiła sprawę Policji.

Policjanci apelują o szczególną ostrożność podczas inwestowania pieniędzy przez Internet! Pamiętajmy, że każda oferta szybkiego wzbogacenia się bez ryzyka utraty pieniędzy prawdopodobnie jest próbą oszustwa.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi