OGŁOSZENIA

7 edycja Festiwalu Zdrowia za nami!

W niedzielę (4.06) w samo południe, przy Mazurskich Tężniach Solankowych rozpoczął się Festiwal Zdrowia. Uroczystego otwarcia dokonała Zastępca Burmistrza Gołdapi Joanna Magadalena Łabanowska wraz z Przewodniczącym Rady Miejskiej Wojciechem Hołdyńskim.

Swoją obecnością wydarzenie zaszczycili przedstawiciele władz samorządowych, rady miejskiej, służb mundurowych, instytucji i stowarzyszeń oraz dyrektorzy jednostek oświatowych i kulturalnych gminy Gołdap.

Jak na miejscowość uzdrowiskową przystało, Festiwal Zdrowia odbył się przy pięknej, słonecznej pogodzie. Na gości czekało mnóstwo atrakcyjnych prelekcji, wykładów, prezentacji, warsztatów kulinarnych, występów i koncertów. Można było dowiedzieć się, jak ważne dla człowieka są pszczoły i dlaczego drzewa są naszym skarbem. Jak dbać o wzrok, albo zdrowie psychiczne.

Były spotkania się z fizjoterapeutą, zumba, joga, aerobik, strefa gier i zabaw dla dzieci o tematyce ekologicznej. Sportowe miasteczko Ośrodka Sportu i rekreacji cieszyło się ogromnym zainteresowaniem mieszkańców i kuracjuszy. Można było posiedzieć przy tężniach, zajrzeć do pijalni wód, albo zwyczajnie nacieszyć oko malowniczym widokiem jeziora Gołdap.

Wydarzenie Patronatem Honorowym objął Marszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustaw Marek Brzezin oraz Wojewoda Warmińsko-Mazurski Artur Chojecki.

Opublikowano na zlecenie Urzędu Miejskiego w Gołdapi. Redakcja TerazGoldap.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść powyższej informacji