OGŁOSZENIA

61- letni mężczyzna uderzył w samochód, który zatrzymał się przy znaku „STOP”

Minione pierwsza dni maja policjanci uznali za bezpieczne. Funkcjonariusze odnotowali zwiększone natężenie ruchu pojazdów na drogach. W celu zapewnienia stanu bezpieczeństwa mundurowi już od piątku prowadzili wzmożone działania pn. „Bezpieczny Weekend – Majówka 2023”

W trakcie prowadzonej akcji policjanci dbali o bezpieczeństwo podróżujących i porządek publiczny w powiecie gołdapskim. Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego ujawnili łącznie 79 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego aż 66 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

W 67 przypadkach policjanci postanowili o zakończeniu kontroli mandatem karnym, w 10 przypadkach zastosowali pouczenie oraz skierowali dwa wnioski do sądu. Ponadto policjanci kontrolowali trzeźwość, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów.

W wyniku podjętych działań mundurowi zatrzymali dwa dowody rejestracyjne kontrolowanych aut z uwagi na brak aktualnych badań technicznych. Podczas minionego weekendu gołdapscy policjanci odnotowali też kilka niegroźnych kolizji, zatrzymali motocyklistę bez wymaganego uprawnienia do kierowania jednośladem oraz pracowali na miejscu zdarzenia drogowego z udziałem nietrzeźwego kierującego.

Do pierwszego zdarzenia doszło w sobotę (29.04.2023r.) około godziny 9:30. Policjanci zostali poinformowani o kolizji drogowej na skrzyżowaniu drogi krajowej nr 65
z drogą wojewódzką nr 650.

Będący na miejscu funkcjonariusze ustalili, że 35-letnia kierująca osobowym fordem jechała drogą wojewódzką numer 650 w kierunku centrum miasta. Kiedy dojechała do skrzyżowania z obwodnicą miasta zatrzymała się zgodnie z dyspozycją znaku „STOP”. Wtedy to, jadący za nią 61-letni kierujący fiatem wjechał w tył jej pojazdu. Kierujący podróżowali sami i byli trzeźwi.

Sprawca tego zdarzenia został przez policjantów pouczony.

KPP Gołdap

Sauna
Rostek, Rawinis
Beauty Space
Rol-Masz
Proniek
PK Serwis 2023
Eko-pal
Ubezpieczenia