OGŁOSZENIA

60 wykroczeń drogowych i 50 interwencji porządkowych- długi czerwcowy weekend okiem Policji

Od czwartku do niedzieli gołdapscy policjanci prowadzili wzmożone działania mające na celu zapewnienie bezpieczeństwa i porządku na drogach. W tym roku mimo dużego natężenia ruchu długi czerwcowy weekend na drogach powiatu gołdapskiego był bezpieczny.

W czasie działań policjanci kontrolowali nie tylko prędkość, z jaką poruszali się kierujący, ale również ich stan trzeźwości, stan techniczny pojazdów oraz sposób przewożenia pasażerów. Zwracali też uwagę na inne wykroczenia.

Funkcjonariusze Zespołu Ruchu Drogowego w trakcie pełnionej służbie na drogach powiatu gołdapskiego ujawnili blisko 60 wykroczeń popełnionych przez kierujących, z czego aż 50 dotyczyło przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Policjanci zatrzymali też 3 dowody rejestracyjne kontrolowanych pojazdów z uwagi na niewłaściwy stan techniczny bądź brak aktualnych badań technicznych. Stróże prawa ujawnili jednego kierującego „na podwójnym gazie”.

W sobotę (10.06.2023r.) kilka minut przed godziną 6:00 na ulicy Malarskiej w Gołdapi gołdapscy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej osobowego volkswagena. Sposób jazdy kierującego wzbudził w nich podejrzenie, że może on znajdować się pod działaniem alkoholu. I tym razem przeczucie mundurowych okazało się słuszne. Podczas kontroli mundurowi od razu wyczuli od 54-latka zapach alkoholu. Po przeprowadzonym badaniu okazało się, że kierowca w organizmie ma ponad 1,5 promila alkoholu. Teraz mężczyzna odpowie za swoje zachowanie przed sądem.

Ponadto, podczas minionych wolnych dni policjanci prewencji odnotowali ponad 50 interwencji i ujawnili 25 wykroczeń porządkowych. W 10 przypadkach mundurowi zastosowali mandat karny, 12 osób pouczyli oraz skierowali trzy wnioski o ukaranie do sądu.