6 nowych przypadków koronawirusa w Warmińsko-Mazurskiem. Jest wśród nich pielęgniarka jednego z olsztyńskich szpitali

6 nowych przypadków koronawirusa w Warmińsko-Mazurskiem. Jest wśród nich pielęgniarka jednego z olsztyńskich szpitali źródło zdjęcia: Obraz fernando zhiminaicela z Pixabay

Wśród osób, u których potwierdzono wirusa SARS-CoV-2 są mieszkańcy Olsztyna, Nowego Miasta Lubawskiego i Pisza.

Trzy osoby pochodzą z Olsztyna, dwie z Nowego Miasta Lubawskiego i jedna z Pisza. Wśród chorych jest pielęgniarka z oddziału ortopedii szpitala miejskiego w Olsztynie – potwierdził  wojewódzki inspektor sanitarny Janusz Dzisko.

Pozostałe przypadki z Olsztyna to – jak określił to Janusz Dzisko – „osoba wspólnie zamieszkująca” z pielęgniarką oraz osoba niezwiązana z tymi dwiema.

Z kolei dwóch zakażonych z Nowego Miasta Lubawskiego to obywatele Ukrainy, którzy przyjechali do pracy w siedmioosobowej grupie. Wszyscy byli w obowiązkowej kwarantannie. Sanepid ma jeszcze wątpliwości co do trzeciego wyniku, który – najprawdopodobniej – również będzie dodatni.

Nieoficjalnie Radio Olsztyn ustaliło, że zainfekowaną osobą z Pisza jest fryzjerka, która miała kontakt z wieloma innymi osobami, w tym m.in. z komendantami powiatowymi policji i straży pożarnej. Po kontakcie z fryzjerką na kwarantannę trafi około 90 osób.

 

Źródło: radioolszty.pl

Komentarze    Brak komentarzy