54 miliony złotych – na nagrody dla policjantów za służbę podczas epidemii koronawirusa

54 miliony złotych – na nagrody dla policjantów za służbę podczas epidemii koronawirusa źródło zdjęcia:

   Jednorazowe nagrody dla ponad 50 tysięcy policjantów oraz podwyższenie uposażeń dla około 200 funkcjonariuszy z kadry kierowniczej. KGP w związku z działaniami w dobie pandemii koronawirusa przeznaczyła na nagrody dla policjantów 54 miliony złotych – ustalił reporter RMF FM Krzysztof Zasada.

  Szeregowi funkcjonariusze dostaną co najmniej tysiąc złotych brutto. Szefostwo KGP argumentuje, że policjanci pełniąc służbę w sanitarnych punktach kontrolnych, na granicach, czy kontrolując osoby na kwarantannie, wykonywali obowiązki z narażeniem zdrowia a nawet życia.

W związku ze zwalczaniem epidemii – jak to ujęła Komenda Główna Policji – policjanci ponad siedem milionów razy sprawdzali osoby na kwarantannie.

Jeżeli chodzi o kadrę kierowniczą policji, zdecydowano o podwyższeniu dodatków funkcyjnych średnio o 500 złotych. Decyzja objęła około 200 komendantów, ich zastępców, dyrektorów czy naczelników policji.

Trzeba pamiętać, że to stały składnik wynagrodzenia, mający także wpływ na przyszły wymiar emerytury. KGP  tłumaczy, że dodatki nie były podnoszone od dawna.

Dodatkowo – w dobie pandemii koronawirusa – kadra kierownicza policji wyrobiła nadgodziny, za które nie otrzymuje ekwiwalentu. Dlatego pobory dowódców wzrosły.

Wszystkie środki finansowe, przyznane policjantom, pochodzą z budżetu policji i nie wymagały pozyskania funduszy z innych źródeł – zapewnia KGP.

Źródło: rmf24

Komentarze    Brak komentarzy