500+ na wakacje?

500+ na wakacje? źródło zdjęcia:

Kiedy bon turystyczny 500+ wejdzie w życie?

Trudno dziś wyrokować. Senat ma się nim zająć na początku lipca, ale marszałek Tomasz Grodzki już zapowiedział, że Izba Wyższa zamierza zgłosić swoje poprawki. Pierwotnie miało być 1000 zł dla każdego na etacie, zostało po 500 złotych na dziecko. Sejm w ekspresowym tempie przyjął prezydencki projekt ustawy, zgodnie z którym osoby korzystające ze świadczenia 500+ dostaną kolejne 500 złotych (jednorazowo) do wydania na usługi turystyczne.

Przyjęty właśnie przez Sejm Polski Bon Turystyczny jest zapowiadanym przez polityków ugrupowania rządzącego wsparciem turystyki, osłabionej przez koronawirusowy kryzys. Ostatecznie przyjęło ono formę dodatku w wysokości 500 złotych dla każdej „osoby mającej w dniu wejścia w życie ustawy przyznane prawo do świadczenia wychowawczego”. Czyli bon przysługuje każdemu, kto pobiera 500+ lub substytut tego świadczenia. Bonem będzie można opłacać wyjazdy, wycieczki czy obozy sportowe dla dzieci do marca 2022 roku.

Bon do Polaków trafi za pośrednictwem SMS lub wiadomości e-mail, ale po uprzednim wypełnieniu odpowiedniego wniosku. Wysyłką zajmie się z kolei Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Budowa systemu może być warta nawet 40 mln zł.

Komentarze    Brak komentarzy