OGŁOSZENIA

43-latek jechał rowerem mając w organizmie promil alkoholu

policja, radiowóz, kogut, sygnały

Nowe przepisy przewidują surowe konsekwencje za jazdę na rowerze w stanie nietrzeźwości. Już wkrótce przekona się o tym zatrzymany do kontroli mieszkaniec Bań Mazurskich.

43-latek jechał rowerem, mając w organizmie blisko promil alkoholu.

Wczoraj (03.03.2022 rok) około godz. 18:30 w Baniach Mazurskich policjanci ruchu drogowego gołdapskiej komendy zauważyli rowerzystę, który nie miał w swoim jednośladzie oświetlenia.

Funkcjonariusze zatrzymali go do kontroli, chcąc poznać powód braku wymaganego wyposażenia. W rozmowie z mężczyzną wyczuli od niego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało, że 43-latek wsiadł na rower, mając w organizmie blisko promil alkoholu.

Za jazdę rowerem w stanie nietrzeźwości nowe przepisy przewidują mandat w wysokości 2500 złotych.

Jednakże z uwagi na to, że mężczyzna posiada aktualny zakaz prowadzenia pojazdów policjanci odstąpili od postępowania mandatowego i skierują sprawę do sądu.

Pamiętajmy-Pijani kierujący, w tym również cykliści, są bardzo często sprawcami zdarzeń drogowych. Każdy nietrzeźwy wsiadający za kierownicę czy to samochodu, czy roweru jest poważnym zagrożeniem na drodze, nie tylko dla siebie, ale i dla innych użytkowników dróg.