OGŁOSZENIA

42-letni mężczyzna jechał za szybko, bez uprawnień i w dodatku niesprawnym autem

Projekt bez tytułu - 2023-03-17T092835.223

Mandatem karnym za nadmierną prędkość został ukarany wczoraj (16.03.23) 42- letni kierujący osobowym audi. Przeprowadzona kontrola drogowa i dalsze czynności zakończyły się ponadto zatrzymaniem dowodu rejestracyjnego za brak aktualnych badań technicznych.

To jeszcze nie koniec, wobec mężczyzny został skierowany wniosek o ukaranie do sądu za brak uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi.

Wczoraj (16.03)  kilka minut przed godziną 19.00 policjanci Ruchu Drogowego na ulicy Suwalskiej zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Audi. Powodem zatrzymania było przekroczenie dopuszczalnej prędkość o 26 km/h.

Mundurowi za popełnione wykroczenie ukarali kierowcę mandatem w wysokości 400 zł oraz dodatkowo na jego konto trafiło 7 punktów karnych.

Ponadto pojazd, którym się poruszał mężczyzna od grudnia ubiegłego roku nie został poddany badaniom technicznym. W związku z tym funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny tego pojazdu. Następnie okazało się, że to nie wszystkie przewinienia pechowego kierowcy.

Po sprawdzeniu w systemach informatycznych, policjanci ustalili, że za kierownicą siedzi 42-latek, który nigdy nie posiadał prawa jazdy.

Za to wykroczenie zgodnie z obowiązującym prawem mężczyzna będzie musiał tłumaczyć się przed sądem. Grozi mu grzywna nawet do 30 tys. i zakaz prowadzenia pojazdów do 3 lat.