OGŁOSZENIA

31 kandydatów do Straży Granicznej pokonało II etap !

Chcieli założyć mundur funkcjonariusza Straży Granicznej, więc stanęli do II etapu postępowania kwalifikacyjnego. Pozytywny wynik uzyskało 31 osób.

Wczoraj w Warmińsko-Mazurskim Oddziale Straży Granicznej odbył się II etap postępowania kwalifikacyjnego dla kandydatów ubiegających się o przyjęcie do służby w Straży Granicznej. 34 osoby zmierzyły się z testem z wiedzy ogólnej, języka obcego oraz sprawności fizycznej.

Do mety drugiego etapu dotarło 31 kandydatów. Teraz badania lekarskie – komisja, która określi zdolność kandydata do służby w Straży Granicznej. Następnie już tylko krok dzieli ich od założenia munduru funkcjonariusza Straży Granicznej.

Nowi funkcjonariusze SG złożą ślubowanie i rozpoczną szkolenie w jednym z ośrodków Straży Granicznej. Po ukończeniu otrzymają mianowanie na pierwszy stopień w korpusie podoficerów – stopień kaprala. Następnym etapem w ich życiu będzie służba w ochronie granicy polsko-rosyjskiej.

Za swoje zasługi w służbie będziesz nagradzany i promowany. Awans na kolejny stopień oznacza również wzrost uposażenia. Pamiętaj! Wzorowa 3-letnia służba w SG otwiera Ci drogę na chorążówkę.

Jak wygląda ścieżka kariery zawodowej w SG?

http://wm.strazgraniczna.pl

Ile będziesz zarabiał?

http://wm.strazgraniczna.pl

Co będziesz robił w SG?

https://wm.strazgraniczna.pl

W tym roku jeszcze masz szansę założyć mundur funkcjonariusza SG. Warmińsko-Mazurski Oddział Straży Granicznej ma wolne etaty. 1 z 50 może być Twój!