OGŁOSZENIA

3 miny przeciwpancerne w pobliżu plaży w Kiepojciach

Jeden z mieszkańców podczas spaceru znalazł minę przeciwpancerną z okresu II Wojny Światowej. Policjanci zabezpieczyli niewybuch do czasu przyjazdu patrolu saperskiego.

W niedzielę (29.10.2023r.) w godzinach popołudniowych na stanowisko dowodzenia gołdapskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o odnalezieniu niewybuchu. Na znalezisko natrafił zgłaszający podczas spaceru niedaleko plaży w Kiepojciach.

Na miejsce został skierowany funkcjonariusz z grupy rozpoznania minersko-pirotechnicznego. Policjant potwierdził, że znaleziony przedmiot stanowi minę przeciwpancerną z okresu II Wojny Światowej. Mundurowi zabezpieczyli miejsce przed dostępem osób postronnych.

Niewybuch został przekazany saperom z Jednostki Wojskowej w Giżycku. Patrol saperski usunął niewybuch oraz dokonał sprawdzenia terenu, podczas którego ujawnił jeszcze dwie podobne miny przeciwpancerne.

Przypominamy, aby w przypadku znalezienia materiału wybuchowego pod żadnym pozorem nie dotykać, nie przesuwać i nie przenosić go, ani nie używać wobec niego żadnych narzędzi! Natychmiast o owym znalezisku należy poinformować Policję.

Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz
Fotowoltaika