OGŁOSZENIA

28 mandatów i 5 pouczeń w jeden dzień

W sobotę policjanci ruchu drogowego uczestniczyli w wojewódzkich działaniach pn. „Prędkość”.

Podczas akcji funkcjonariusze skontrolowali kilkudziesięciu kierujących. Nieustannie nadmierna prędkość jest wciąż główną przyczyną wypadków drogowych.

W sobotę (16.03.2024 r.) gołdapscy policjanci prowadzili działania wojewódzkie pn. „Prędkość”. Prowadzone statystyki potwierdzają, że to właśnie nadmierna prędkość jest główną przyczyną wypadków drogowych. Podczas prowadzonej akcji mundurowi ujawnili 33 kierujących, którzy dopuścili się przekroczenia prędkości. W czasie trwających działań policjanci nałożyli 28 mandatów karnych oraz zastosowali 5 pouczeń.

Niechlubnym rekordzistą okazał się 21-letni mieszkaniec powiatu sokólskiego, który przez miejscowość Kozaki pędził z prędkością 137 km/h, czyli o 47 km/h większą niż pozwala na to prawo. Podczas kontroli drogowej policjanci ustalili, że kierowca był już karany za przekroczenie dozwolonej prędkości. Dlatego też mundurowi nałożyli na kierującego mandat w ramach recydywy, co oznacza, że grzywna za przekroczenie prędkości wynosi dwa razy więcej niż ta, która jest przypisana do wykroczenia – w tym wypadku 2000 złotych. Do konta kierowcy dopisanych zostało 11 punktów karnych.

Dotkliwą karą finansową został ukarany również 43-letni mieszkaniec powiatu kolneńskiego. Mężczyzna podróżujący pojazdem marki Audi, na drodze krajowej nr 65, przekroczył dopuszczalną prędkość o 42 km/h. Za popełnione wykroczenie drogowe policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 1000 złotych oraz 11 pkt karnych.

Kolejny kierowca został zatrzymany podczas kontroli statycznej prowadzonej w miejscowości Botkuny. 23-letni mieszkaniec powiatu gołdapskiego, prowadząc osobową toyotę, przekroczył prędkość w tym miejscu o ponad 41 km/h. Dlatego też, zgodnie z obowiązującymi przepisami, mężczyzna został ukarany mandatem karnym w wysokości 1000 złotych i 11 pkt karnych.

Apelujemy do kierujących o przestrzeganie dozwolonych limitów prędkości oraz zachowanie wzmożonej czujności m.in. w okolicach przejść dla pieszych, przejazdów dla rowerzystów oraz skrzyżowań.

Komenda Powiatowa Policji w Gołdapi