OGŁOSZENIA

2500 złotych oraz 15 punktów karnych za szybką jazdę

Nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. W trosce o bezpieczeństwo na drogach policjanci notorycznie przeprowadzają pomiary prędkości. W niedzielę niechlubnym rekordzistą był 37-letni mieszkaniec Gołdapi, który przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 82 km/h.

W miniony weekend gołdapscy policjanci pojawili się w miejscach najbardziej zagrożonych skutkami zdarzeń drogowych. Podczas pełnionych służb mundurowi ujawnili 25 kierujących, którzy popełnili wykroczenia w ruchu drogowym. Aż 18 użytkowników dróg dopuściło się przekroczenia dopuszczalnej prędkości.

Większość z nich została ukarana mandatami. Najwyższa grzywna wynosiła 2500 złotych. W niedzielę (07.05.2023r.) gołdapscy policjanci prowadzili statyczny pomiar prędkości w Dzięgielach przy drodze krajowej numer 65. W miejscu pomiaru obowiązuje ograniczenie prędkości do 90 km/h. Mundurowi o godzinie 16:48 zatrzymali do kontroli osobowe Renault. Kierujący na danym odcinku drogi, poza obszarem zabudowanym, pędził z prędkością 172 km/h.

Za popełnione wykroczenie 37-letni gołdapianin został ukarany przez policjantów dotkliwym mandatem karnym w wysokości 2500 złotych. Natomiast do jego konta zostało dopisanych aż 15 punktów karnych.

Apelujemy o rozważną i bezpieczną jazdę z prędkościami dostosowanymi do warunków ruchu!