OGŁOSZENIA

25% wypadków drogowych spowodowanych jest przez smartfony- Czy to warte ryzyka?

Korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy to wykroczenie popełniane przez wielu kierowców. Powszechną praktyką jest odbieranie połączeń czy pisanie wiadomości w czasie prowadzenia auta. Takie zachowanie może być dla Ciebie niebezpieczne i dotkliwe pod względem finansowym.

Według danych za 2022 rok policjanci ujawnili aż 52307 przypadków korzystania w czasie kierowania pojazdem z telefonu bez zestawu głośnomówiącego. 

Instytut Transportu Samochodowego na podstawie analizy statystyk policyjnych ocenia, że nawet 25% wypadków drogowych może być spowodowanych używaniem telefonu w czasie jazdy

Od 1 stycznia 2022 roku obowiązuje nowy taryfikator mandatów. Zgodnie z jego zapisami policjanci mogą ukarać kierującego pojazdem grzywną w wysokości 500 złotych za korzystanie z telefonu komórkowego podczas jazdy. Przed zmianami kwota mandatu wynosiła 200 złotych. Ponadto od 17 września zwiększyła się liczba punktów karnych naliczanych kierowcom za to wykroczenie. Obecnie wynosi ona aż 12 punktów, czyli o 7 więcej niż przy wcześniej obowiązujących przepisach. 

Fotowoltaika
Rol-Masz
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023