OGŁOSZENIA

24-letni mężczyzna za swoje wybryki na drodze stracił prawo jazdy

Zatrzymane prawo jazdy na trzy miesiące, mandat karny w wysokości 1500 złotych oraz 13 punktów karnych dopisanych do indywidualnego konta to efekt jazdy 24-latka. Kierujący przekroczył dopuszczalną prędkość o 56 km/h w obszarze zabudowanym.

Lekceważenie ograniczeń prędkości to nadal czynnik mający duży wpływ na tragiczne w skutkach zdarzenia drogowe. Ostatnie dni pokazują, że niestety wielu kierowców nie respektuje dozwolonych prędkości. Do wykroczeń w postaci szybkiej jazdy dochodzi zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Tylko wczoraj (09.05.2023r.) policjanci z gołdapskiej „drogówki” ujawnili blisko 10 wykroczeń polegających na przekroczeniu dopuszczalnej prędkości. Niechlubnym rekordzistą okazał się 24-letni mężczyzna, który jechał pojazdem marki Audi z prędkością o 56 km/h większą niż dozwolona.

Do kontroli drogowej został zatrzymany po godzinie 16:00. Wtedy to policjanci Zespołu Ruchu Drogowego prowadzili statyczny pomiar prędkości w Żytkiejmach. Ograniczenie prędkości na danym odcinku drogi wynosi 40 km/h, natomiast 24-latek podróżował z prędkością 96 km/h.

Zgodnie z obowiązującym taryfikatorem, na kierującego został nałożony mandat karny w wysokości 1500 złotych, a jego konto zasiliło 13 punktów karnych. Dodatkowo, z uwagi na przekroczenie dozwolonej prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym mężczyźnie zatrzymano uprawnienie do kierowania pojazdami na okres 3 miesięcy.

Policjanci apelują o odpowiedzialne zachowanie za kierownicą oraz stosowanie się do przepisów prawa.

Rol-Masz
PK Serwis 2023
Beauty Space
Sauna
Rostek, Rawinis
Ubezpieczenia
Proniek
Eko-pal