OGŁOSZENIA

22 medale i 6 statuetek! PIORUNY zdecydowanie w formie i na fali sukcesu!

W miniony weekend (26-27.11) w Jastrzębiu Zdrój odbyły się Zimowe Mistrzostwa Polski w pływaniu w płetwach i Klubowego Pucharu Polski.

7-osobowa reprezentacja Gołdapskiego Pioruna zdobyła 22 MEDALE (9 złotych, 9 srebrnych, 4 brązowe) i 6 statuetek. W zawodach wystartowało 178 zawodników z 13 klubów z całej Polski.

Nasza drużyna prowadzona przez trenera Adama Kozłowskiego spisała się świetnie, wszyscy bardzo mocno poprawiali swoje czasy i zdobywali wysokie miejsca w swoich kategoriach. Mistrzostwa te były mocnym zwieńczeniem ich ciężkiej pracy i to było widać podczas wszystkich startów.

Najlepszą zawodniczką Mistrzostw Polski i jednocześnie Klubowego Pucharu Polski w kat. E została Laura Kozłowska, która podczas całej imprezy zdobyła aż 7 medali (5 złotych, 2 srebrne) i dwie statuetki, wśród multimedalistów zajęła ona 1.miejsce. Laura jednak czuje mały niedosyt, gdyż w wyścigu na 400m BF zabrakło jej tylko pół sekundy do pobicia rekordu Polski.

Mistrzami Polski w swoich kat. wiekowych zostali również: Juliusz Walkiewicz, Antek Kisielewski i Oskar Kozłowski. Oskar swoimi mocnymi startami na dystansach 200m BF i 400m BF uzyskał czasy dające mu minimum do kadry narodowej.

Wicemistrzyniami Polski zostały Hania Prochowicz i Inga Naszkiewicz, a Karol Nowak wywalczył brązowy medal na dystansie 400mBF. Oprócz startów indywidualnych nasza reprezentacja popłynęła również w wyścigu sztafetowym na dystansie 4x50m PP mix Junior. Nasza sztafeta w składzie: Laura, Inga, Julek i Antek zajęła II miejsce. 

To były bardzo intensywne i pełne emocji dni. Udział w tych Mistrzostwach dla naszego klubu był bardzo udany. W klasyfikacji medalowej zajęliśmy 5 miejsce.
Miejsca naszych zawodników:

 • Laura Kozłowska Multimedalistka, Mistrzyni Polski, 1. miejsce w klasyfikacji generalnej KPP
  🥇50m PP
  🥇50m BF
  🥇100m BF
  🥇200m BF
  🥇400m BF
  🥈25m AP
  🥈sztafeta 4x50m PP
 • Antek Kisielewski Mistrz Polski 1. miejsce w klasyfikacji generalnej KPP

        🥇200m BF
        🥇400m BF
        🥈50m BF
        🥈100m BF
        🥈sztafeta 4x50m PP

 • Oskar Kozłowski Mistrz Polski 4. miejsce w klasyfikacji generalnej KPP
  🥇200m BF – minimum do kadry
  🥈100m BF
  🥉400m BF – minimum do kadry
 • Juliusz Walkiewicz Mistrz Polski 2. miejsce w klasyfikacji generalnej KPP

         🥇400m BF
         🥈200m BF
         🥈sztafeta 4x50m PP
         🥉100m BF

 • Hanna Prochowicz Wicemistrzyni Polski 2. miejsce w klasyfikacji generalnej KPP
  🥈100m BF
  🥈200m BF
  🥈400m BF
 • Inga Naszkiewicz Wicemistrzyni Polski 5. miejsce w klasyfikacji generalnej KPP
  🥈sztafeta 4x50m PP
  🥉400m BF
 • Karol Nowak 2. miejsce w klasyfikacji generalnej KPP
  🥉400m BF

 

Gratulujemy wszystkim startującym Piorunkom i życzymy, abyście za każdym razem wracali z zawodów tacy zadowoleni i z takimi osiągnięciami na swoim koncie. 

Podziękowania i gratulacje kierujemy również dla trenera Pana Adama Kozłowskiego, to w dużej mierze również Pana zasługa! Brawo! 

Fotowoltaika
Ubezpieczenia
PK Serwis 2023
Rol-Masz